Služby - Virtuální prohlídky

Vytvoříme virtuální prohlídku pro vaši provozovnu. Panoramatická prohlídka je efektní způsob jak přiblížit prostory vaší firmy, provozovny nebo jiného důležitého místa zákazníkům.

Google Maps jsou neustále doplňovány o virtuální prohlídky firem a provozoven, které zlepšují marketing těchto firem. Sami se můžete podívat ve svém okolí, kdo už virtuální prohlídku má. Stačí přejít na stránky https://maps.google.com/, v pravém dolním rohu kliknout na ikonu žlutého panáčka a zobrazí se všechny 360° fotografie v okolí. Pokud váš firemní zápis na googlu obsahuje virtuální prohlídku, bude ve vyhledávači více viditelnější. Hlavní vlastností virtuální prohlídky vaší firmy je to, že si zákazník může prohlédnout vaši prodejnu, restauraci či sklad před osobní návštěvnou.
Vaši virtuální prohlídku si také kromě google map můžete umístit na své webové stránky, kde máte víc možností popsat jednotlivé lokace, které jsou nafoceny.

Jak funguje virtuální 360° prohlídka

Virtuální prohlídka se skládá z bodů. Mezi těmito body jde v prohlídce procházet. Každý bod je sférická 360° fotografie která zabírá veškeré okolí. Cílem prohlídky je pak nafotit dostatečný počet 360° fotografií tak, aby byla pokryta celá provozovna. Následně se jednotlivé fotografie (body virtuální prohlídky) propojí a vznikne tak síť ve které se může návštěvník pohybovat.

Jak se pozná kvalitní prohlídka

  • Veškeré fotografie se pořizují digitální zrcadlovkou
  • Spoje fotografií jsou pečlivě retušovány, aby je nebylo možné rozeznat
  • Stativ je pečlivě vyretušován, při pohledu dolů tedy nevidíte nohy stativu a ani logo či černý nebo rozostřený kruh (což mnoho virtuálních prohlídek nemá)
  • Pokud to podmínky dovolují je bod řešen jako HDR fotografie takže jsou dobře viditelné i přesvětlené či stinná místa na fotografii
  • Vlastníme certifikát Google street view – Dobrý fotograf, který potvrzuje, že jsme v tomto oboru profesionálové.

Jak probíhá realizace

Po stanovení ceny a rozsahu je dohodnut vhodný termín nafocení. Je vhodné přizpůsobit termín, jak světelným podmínkám tak pohybu na provozovně či firmě. Nejlepší je pokud jsou místnosti bez lidí a vypadají tak jak je běžně vidí návštěvník. Samozřejmě pokud je to žádoucí, tak se mohou na fotkách vyskytovat i návštěvníci či zaměstnanci. Google požaduje rozmazání jejich obličejů. Nejlepším a nejčastějším časem pro fotografování je tak realizace před otevírací dobou. Doba potřebná k pořízení fotografií se liší podle světelných podmínek, neměla by však přesáhnout 15 minut na jednu fotografii (většinou je to však ani ne 5 minut).
Následně fotografie zpracujeme a obdržíte odkaz s ukázkou. Po schválení u virtuální prohlídka umístěna přímo do Gogole Maps.